ANKARA AYAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YETENEKLERİMİ KEŞFEDİYORUM, KENDİMİ GELİŞTİRİYORUM" YETENEK ATÖLYELERİMİZ AÇILIYOR!!!

"Yeteneklerimi keşfediyorum, Kendimi Geliştiriyorum" yetenek atölyelerimiz açılıyor.
"YETENEKLERİMİ KEŞFEDİYORUM, KENDİMİ GELİŞTİRİYORUM" YETENEK ATÖLYELERİMİZ AÇILIYOR!!!

"Yeteneklerimi keşfediyorum, Kendimi Geliştiriyorum" yetenek atölyelerimiz 9 Mart 2017 tarihinde açılıyor. Ankara Kalkınma Ajansı´nın desteklediği projemiz ile Ayaş´ ta eğitim gören tüm öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda, ilgi, yetenek ve potansiyellerini geliştirmelerine yönelik eğitim merkezi oluşturularak; tüm  öğrencilerimize kaliteli, eşit yaşam imkanı sunmak ve bu sayede öz güveni yüksek, sosyal uyumları güçlü bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Atölyelerimiz;

ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ

Atölyemiz ile oyun oynayarak karar verme, problem çözme, dikkat, hafıza, konsantrasyon, organizasyon, akıl ve mantık yürütme, görsel algı, soyut düşünme, yaratıcılık gibi pek çok beyin fonksiyonunu harekete geçirip, geliştirmeyi hedefliyoruz… 

TÜRKÇE-SOSYAL ATÖLYESİ

Öğrencilerimizin ana dillerini severek doğru ve etkin bir şekilde kullanabilmeleri, etkili iletişim kurma becerilerini geliştirmeleri, farklı metinleri yorumlayabilmeleri, düşüncelerini mantıksal bir bütünlük içinde sözlü ve yazılı olmak üzere çeşitli anlatım tekniklerini kullanarak ifade edebilmelerini sağlarken;  öğrencilerimizin toplumsal sorunlara duyarlı, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, tarih, çevre ve doğa bilinci olan, hoşgörülü, sosyal becerileri gelişmiş, işbirliğine açık ve üreten bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.  

MÜZİK ATÖLYESİ

 Müziğin sevdirilmesini, öğrencinin yaratıcılığını geliştirip, müziğe olan ilgi ve yeteneğinin artırılmasını, iyi bir müzik kulağına sahip olmasını sağlayacak iç disiplinin geliştirilmesini, genel kültürünün zenginleştirilmesini hedefliyoruz.

 SİNEMA VE TİYATRO ATÖLYESİ

 Atölyemizde temsil çalışmaları biçiminde tiyatro etkinlikleri, sinema gösterimleri ile bireylerin eğlenerek öğrenmelerini böylece ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefliyoruz.

 GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ 

Öğrencilerimize yaratıcı düşüncelerini esere dönüştürecekleri uygun ortamlar sağlanarak yeteneklerinin farkına varmalarına ve yaratıcı davranışlar geliştirmelerine olanak sağlamayı hedefliyoruz...

 MATEMATİK-FEN ATÖLYESİ

Matematiğin günlük hayattaki yeri ve kullanımı ile ilgili etkinlikler yapılarak, öğrencilerin matematiksel ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmesini amaçlıyoruz. Bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlamak; sorgulayan ve öğrenmeye açık bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

 DRAMA  ATÖLYESİ

Atölyemizde, öğrencilerin beraber çalışma, kendini ve başkalarını anlama, kendine güven duyma, farklı olay ve durumlarla ilgili deneyim kazanma ve problem çözme becerisini geliştirme, dil ve iletişim becerilerini artırma, çocukların hayal gücünü, duygularını ve düşüncelerini rahat ifade edebilme becerilerini geliştirmelerini

hedefliyoruz.

 SPORTİF AKTİVİTELER SALONU

Öğrencilerin bedenini tanıma, bedenini koordineli kullanma, bedensel  ve sosyal farkındalığı artırma, yardımlaşma, paylaşma, saygılı olma, özgüven duygusunu geliştirme gibi çok yönlü gelişim amaçlanmaktadır.

 02-03-201702-03-201702-03-201702-03-201702-03-201702-03-2017

 

Ömeroğlu Mah. Süzen 4. Cad. No 8 Ayaş / ANKARA - 0 312 712 10 36

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.