ANKARA AYAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARİYER GÜNLERİ DAVETLİMİZ AYAŞ’IN ÇINARI ALİ KARATAŞ

Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kariyer günleri kapsamında Sayın Ali KARATAŞ’ın hayat başarılarını öğrencilerimizle paylaşması için davet ettik.
KARİYER GÜNLERİ DAVETLİMİZ AYAŞ’IN ÇINARI ALİ KARATAŞ

Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kariyer günleri kapsamında Sayın Ali KARATAŞ’ın hayat başarılarını öğrencilerimizle paylaşması için davet ettik.

Sayın Ali KARATAŞ salona girdiğinde gözümüze çarpan ilk şey, yılların tatlı yorgunluğuyla,  yaşadığı anıların yüzünde güzel bir gülümseme olarak nakşedildiğiydi.

Birçok öğrencinin sadece resmini gördüğü ve adını duyduğu Sayın Ali KARATAŞ, yıllara meydan okuyan gençliğiyle dimdik duruyordu. Hayat onu azmiyle nereden alıp nerelere getirmişti; ama o, başarılara ilk kez adım attığı yeri ve zamanı hiç unutmamıştı.

Başarılarının sırrını öğrencilerimizle paylaşırken sözlerinden çok etrafına yaydığı ışık, hiç bitmeyen çalışma şevki, hep azimle çalışmaya davet eden gülümsemesi ve bakışları tüm içtenliğini yansıtıyordu.

Ülkemiz ve öğrencileri için hep en iyisini isteyen Sayın Ali KARATAŞ,  gençlere öğrenmenin ve başarmanın yollarını anlatırken “korkmak yok!”  diyordu. Sahnede hayallerinin peşine yılmadan düşmüş ve onları gerçekleştirmiş mutlu bir insan vardı.

Samimi sohbetiyle eğitime verdiği önemi, gençliğindeki başarı yüklü yaşanmışlıklarıyla yansıtıyordu. Sorulara heyecanla verdiği cevaplar “Bir işin iyisi  kötüsü yoktur, düzgün yapılanı makbuldür.” mesajını veriyordu.

“Bir ülkeye yapılabilecek en büyük yatırım, insana, eğitime ve kültüre yapılan yatırımdır,” diye belirten Sayın Ali KARATAŞ “Bir okul bin öğrenciye açılan kapı demektir.” Diyordu.

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Ziya YILDIRIM Sayın Ali KARATAŞ’a katkılarından dolayı teşekkür etti ve günün anısına plaket takdim etti.

 

            Ayaş Naime Ali Karataş Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin kapısını binlerce  öğrenciye açarak, onların   geleceğe umutla bakmalarını sağlayan gönlü zengin, kalbi güzel, değerli insan Sayın Ali KARATAŞA çok teşekkür ediyoruz.

 

25-04-201625-04-201625-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-2016

Ömeroğlu Mah. Süzen 4. Cad. No 8 Ayaş / ANKARA - 0 312 712 10 36

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.