ANKARA AYAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Gazi İlk-Ortaokulunda Z Kütüphane Açılışı Yapıldı

İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Garnizon Komutanımız, İlçe Emniyet Müdürümüz, Milli Eğitim Bakanlığı Grup Başkanları ve Daire Başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
İlçemiz Gazi İlk-Ortaokulunda Z Kütüphane Açılışı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ayaş Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanarak öğrenci, öğretmen ve velilerimizin kullanımına sunulacak olan İlçemiz Gazi Ortaokulu Z-Kütüphanemizin açılışı  Ayaş İlçe Kaymakamı Sayın Hasan BALCI, Ayaş Belediye Başkanı Sayın Bülent TAŞAN, Garnizon Komutanımız, İlçe Emniyet Müdürümüz, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Başkanı Sayın Özcan DUMAN, Bilgi İşlem Başkanı Sayın Bilal TIRNAKÇI, Destek Hizmetleri Daire Başkanları Sayın İsmail HACIHASANOĞLU ve Hasan Hüseyin KOCAKAYA, Talim Terbiye Dairesi Daire Başkanı Bekir ŞİRİN, Akyurt, Yenimahalle, Beypazarı, Nallıhan, Güdül, Gölbaşı, Bala İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları; Sayın Yahya IRMAK, Sayın İrfan YURTDOĞAN ve Sayın Tayyip KAHYAOĞLU, Altındağ İlçe Sendika Temsilcileri ile Okul Müdürleri, Ayaş İlçesindeki Okul Müdürleri, Öğretmen  ve Öğrencilerin  katılımıyla gerçekleşmiştir.

            Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından Sayın Alaattin AKINCI  hocamızın Kurân-ı  Kerîm Tilaveti büyük bir beğeni ile dinlendi.   Açılış konuşmasını Okul müdürü Sayın Ufuk CEYLAN yaptı. Açılış konuşmasının ardından  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Ziya YILDIRIM yapmıştır. Konuşmasında : “Oku! Yaradan Rabbinin adı ile!”  İlk vahiy aynı zamanda hangi anlam ve biçimde olursa olsun her tür okumanın ancak ALLAH’ın ismiyle, yani O na dayanarak, O nun gösterdiği bakış açısıyla gerçekleşebileceğini, O nun işaret ettiği değerlerden yola çıkmayan bilgi ve bilinç sahibi olma girişimlerinin kişiyi hiçbir yere götürmeyeceğini belirtmiş ve İslam’ın okumaya verdiği önemi de şu sözlerle açıklamıştır.

“İslam’ın okumaya verdiği önem büyüktür. Bu büyüklüğe, başta Peygamber Efendimizin hayatı olmak üzere, bütün İslam Tarihi şahittir. Bu şahadetlerden bazıları şunlardır: Kur´an-ı Kerimin ilk ayetinin ve ilk emrinin "Oku" olması, Hz. Peygamberin okuma-yazma bilmez iken her türlü ilmin zirvesine ulaşmış olması, Bedir Savaşında alınan esirlerin on beş kişiye okuma-yazma öğretmesi karşılığında serbest bırakılması, bu konuda ki peygamberimizin hadisleri ve eğitim faaliyetleri buna delildir.”

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün dikkat çektiği diğer bir konuda okumaya gerekli önemi vermediğimiz ve genellikle iş sonrası veya evde televizyon karşısında amaçsızca, kanal kanal dolaşarak boşa geçirilen zamanları kitap okuyarak değerlendirilebileceğimiz anlardır deyip, “Okumak bir ibadettir.” Açıklamasını yapmıştır.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erol BOZKURT Ayaş Belediye Başkanı Sayın Bülent TAŞAN’A katkılarından dolayı plaket sunmuşlardır.

            Belediye Başkanı Sayın Bülent TAŞAN, “Ayaş’a Belediye Başkanı olarak seçildiğimde imzaladığım ilk belge İmam-Hatip Lisesi’nin yapılmasıyla ilgili belge olmuştur. Ben göreve geldiğim ilk günden beri ilk derdim, düşüncem; Ayaş’ta eğitimin daha iyi seviyelere ulaştırmak için neler yapabileceğim olmuştur. Okulumuz Eski Müdürü Fatih Bey bana bu kütüphaneden bahsettiği ilk anda çok hoşuma gitti ve destek vereceğimizi söyledim. Yusuf Bey’e de buradan eğitim adına Açık Çek diyorum ve eğitime sınırsız destek vereceğimizi taahhüt ediyorum. Katılanlara tekrar hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son vermiştir.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erol BOZKURT ise “Kitabın, iletişimin, konuşmanın sanallaştığı dünyada ve ülkemizde Yusuf Bey’in de belirttiği gibi İlk Ayet Olan “İkra” Ayetini de temel alarak çocuklarımızı okumaya teşvik etmek amacıyla bu güzel kütüphanemizin açılışını yapmak üzere burada toplandık. Belediye Başkanı Sayın Bülent TAŞAN’a, Başkanlarımıza, Daire Başkanlarımıza huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum. Yerel yönetimlerin destekleri elbette çok önemli ve desteklerini de esirgememektedirler. Bundan sonra da beraber yürümek istiyoruz. Ankara’da Z Kütüphaneyi ilk biz açmıştık. Bir Hasan Amcamız 100 bin tl verdi ve bu kütüphaneyi açma şansımız oldu. Ankara’da 67.000 Öğretmen ve 1 milyon Öğrenci ile çok şükür kazasız belasız bir dönemin sonuna geldik. Tekrar katılımlarınızdan dolayı hepinizde teşekkür ederim, sağolun” diyerek sözlerini tamamlamıştır.

            Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın İsmail HACIHASANOĞLU Gazi İlk-Orta Okulu Eski Müdürü Sayın Fatih ERDOĞMUŞ’A katkılarından dolayı plaket takdim etmişleridir.  “Okumak ve yazmak şüphesiz hem insanlığın hem de eğitimin çok önemli unsurlardır. Kıymetli Öğretmen ve Öğrenciler; Okumak bir aşktır. Sizler okuyorsunuz ama sanal kitaplar, sanal mesajlar okuyorsunuz. Bir de öğrenci ve öğretmenler hazır mesajlar yazıyorlar yani kopyalayıp gönderiyorlar. Birbirinize mesaj da yazıyorsanız lütfen kendi mesajlarınızı kendi duygularınızı kelimelere siz dökün, siz yazın. Hazır olmasın lütfen. Biz size kitaba dokunma, onunla buluşma şansı veriyoruz. Ayağınıza kadar getiriyoruz. Size düşen de artık bu renkli kütüphanemize girerek sayfalarınızı çevirdiğiniz kitapları okumaktır. Sayın Okul Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Belediye Başkanımız hepsi okumanın faziletlerinden bahsetti. Bizler her ile davet edildiğinde gitmeye çalışıyoruz. Geçen hafta Trabzondaydık. Gidebildiğimiz kadar il ve okullara gitmeye çalışıyoruz. Biz gerçekten kitaba ve okumaya çok önem veriyoruz. Katılımlarından dolayı uzak ve yakından açılışımıza teşrif eden tüm konuklara teşekkür eder, hayırlı olmasını dilerim” diye sözlerine son vermişlerdir.

 

 

            Açılış, özellikle Öğrencilerin de makas tutup kurdela kesmesi ile de diğer il, ilçe ve okullara da örnek olmuştur.

 

Z Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane AçılışıZ Kütüphane Açılışı

Ömeroğlu Mah. Süzen 4. Cad. No 8 Ayaş / ANKARA - 0 312 712 10 36

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.