ANKARA AYAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Ziya YILDIRIM´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Ziya YILDIRIM´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Öğretmenim;

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirmeyi kendinize ulvi bir görev olarak gördüğünüzün ve bu görevi de üstün bir sorumluluk duygusuyla yerine getirmeye çalıştığınızın farkındayım. Öğrencilerine “evladım...” diyerek onu ailesinin bir parçası gibi gören, çocuğu yerine koyan bir düşünceye sahip olduğunuzu bildiğim için mutlu ve müsterihim.

Biz, millet olarak, başkaları için imkânsız gibi görünen pek çok şeyi başarabilecek bir toplumuz. Daha fazlasını da başarabilmemizin önündeki en büyük engel, en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda bile birbirimize ve hatta kendimize güven duyma konusundaki eksikliğimizdir. Hem kendiniz hem de yetişen yeni nesildeki bu güven eksikliğini yalnız ve ancak sizler canlandırabilir ve de sağlayabilirsiniz. Çünkü siz hep iyiyi ve güzeli arayan, bu değerleri toplum yaşantısına hâkim kılmaya çalışan anlayışın yılmaz savunucularısınız. Bizler her zaman ulvi hizmetinizde sizlerin önünde, yanınızda ve yolunuzdaki engelleri kaldıran olacağız. Çünkü bizim öğretmenimiz çok kıymetlidir. Dahası bizler “Öğretmenliği peygamber mesleği olarak görmüş; Kur’an-ın ilk ayeti oku emrini yerine getiren, kalem ve kâğıt üzerine yemin eden; bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar...” öğretmenlere kıymet veren bir milletin ve kültürün mensuplarıyız.

Sevgili Meslektaşlarım, aydınlık bir geleceği hep beraber inşa ediyor olmanın bilinci ve sorumluluğu ile gösterdiğiniz fedakârlığa teşekkür ediyor, karşılaştığınız tüm zorluklarda her zaman olduğu gibi bundan sonra da yanınız da olacağımızı bilmenizi istiyorum. Emeğini, sevgisini, bilgisini ve hayatını çocuklarımız için adayan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

 Yusuf Ziya YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

24 Kasım 2016 - Ayaş

 

 

Ömeroğlu Mah. Süzen 4. Cad. No 8 Ayaş / ANKARA - 0 312 712 10 36

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.