ANKARA AYAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

Sadullahpaşa İlkokulu’nun hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı 
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

Sadullahpaşa İlkokulu’nun hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı 12 Mart 2015 tarihinde saat 10.00’ da Ayaş Kaymakamı, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşmiştir. Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Sadullahpaşa Ortaokulu müdürü Özcan Sarıdoğanaçılış konuşmasını yapmıştır.

Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Ziya YILDIRIM, “Mehmet Akif ve Davası, Mehmet Akif Kimdir?” temalı konuşmasında “Şair mi, Yazar mı, Öğretmen mi, Vatansever mi…” sorularını sormuştur. Konuşmasında “Osmanlının son çığlığıydı O!... Onun hayatını anlamak İslam’ ı anlamak, Osmanlıyı anlamak, davayı anlamak, kardeşliği anlamak, yokluğu anlamak, dirilişi anlamak ve en önemlisi her yer ve zamanda sırat- ı müstakimin onda tecellisini görmektir.” şeklinde ifade etmiştir.  Akif’ i anlamak için Azerbaycanlı ünlü şair Bahtiyar Vahapzade’ nin tarihe not düştüğü “Ben 20 ülkenin milli marşını ezbere bilirim. Amasizinki bir başka. Ben Akif’ in bu marşı kendisinin yazdığını düşünmüyorum. Bu ona yazdırıldı.” sözleriyleaslında Akif’ inimanı ile bütünleşen davasına vurgu yapmıştır.

 

Programda öğrencilerin şiir ve konuşmalarına da yer verilmiştir.  “Mehmet Akif Ersoy Kimdir?” adlı ilçe röportajlarıyla devam etmiştir. İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’ u Anma günü ile ilgili öğrencilerin yaptıklarımaketler sergilenmiş ve katılımcıların sergiyi ziyaretleriyle program son bulmuştur.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy

 

Ömeroğlu Mah. Süzen 4. Cad. No 8 Ayaş / ANKARA - 0 312 712 10 36

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.